Szanowni Państwo,

  w związku z przypadającym w dniu 14 sierpnia Dniem Energetyka oraz jubileuszem 20–lecia działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych pragnę złożyć Państwu oraz Państwa Rodzinom najserdeczniejsze życzenia: dalszego rozwoju zawodowego,wielu sukcesów i satysfakcji z codziennej pracy.

  Składam Państwu i Ich Rodzinom te życzenia mając w pamięci śmierć w obozie koncentracyjnym w Oświęcimiu w dniu 14 sierpnia 1941 roku błogosławionego Maksymiliana Marię Kolbę – Patrona wszystkich energetyków.

  Elektroenergetyka jest strategicznym sektorem gospodarki naszego kraju,przed którym stoją poważne wyzwania: rosnące zapotrzebowanie na energię elektryczną,konieczność ograniczenia emisji gazów cieplarnianych oraz potrzeba inwestycji w nowoczesne technologie. Wierzę,że branża elektroenergetyczna sprosta tym oczekiwaniom,a funkcjonujące grupy energetyczne będą silne i prężne zajmując należyte miejsce w strukturze polskiej gospodarki.

  W związku z rolą sektora elektroenergetycznego i jego znaczeniem dla gospodarki narodowej i obywateli wyrażam przekonanie,że powinien on pozostać w gestii państwa. Państwo winno mieć wpływ na jego funkcjonowanie,kreowanie strategii jego rozwoju oraz na politykę inwestycyjną w zakresie budowy nowych mocy wytwórczych,tak niezbędnych do prawidłowej działalności przedsiębiorstw elektroenergetycznych w przyszłości. Ma to szczególne znaczenie w takich regionach Polski jak Podlasie,które dotknięte jest deficytem mocy wytwórczych.

  Z okazji Waszego Święta pragnę podziękować pracownikom Spółki za pracę,z której owoców wszyscy korzystamy. Wykonując swoją odpowiedzialną pracę godnie służycie społeczeństwu.
   Oby nigdy nie zabrakło Wam energii w kontynuowaniu tej służby.

Z wyrazami szacunku

Warszawa,14 sierpnia 2010 roku.