20 czerwca 2026 roku (sobota) uczestniczełem w uroczystej przysiędze wojskowej absolwentów oddziałów przygotowania wojskowego I turnusu szkolenia podstawowego dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej.

Gratuluję wszystkim żołnierzom – absolwentom Oddziału Przygotowania Wojskowego, którzy po odbyciu szkolenia podstawowego dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyli w sobotę (20 czerwca 2026 roku) w 14. Suwalskim Pułku Przeciwpancernym im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przysięgę wojskową.
Służba wojskowa jest zawsze najwyższym wyrazem patriotyzmu, a w obecnej sytuacji zagrożenia militarnego ze strony imperialnej Rosji również wyrazem odwagi. Dzięki Wam i Waszej służbie Polska będzie bezpieczna.

 

 

Galeria zdjęć: