29 kwietnia 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę policyjnego centrum logistycznego w Białymstoku.

Podkreśliłem, że po zakończeniu budowy centrum w mieście zwolnią się dwie inne działki, gdzie powstaną nowe komisariaty Policji:

Stamtąd obecne części logistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji zostaną wyprowadzone. Wszystko będzie zlokalizowane w jednym miejscu przy ul. Hajnowskiej, a przy ul. Ogrodowej i Wspólnej zbudujemy, w ramach programu modernizacji służb mundurowych, dwa nowe komisariaty. To spowoduje, że uzyskamy nowoczesną infrastrukturę, która przez wiele kolejnych lat nie będzie wymagała remontów, a co za tym idzie – nakładów finansowych.

Zapominamy często o tym, czego na co dzień nie widać – o pionie logistycznym Policji. Trzeba o tym pamiętać i tworzyć zaplecze logistyczne.

Szacunkowy koszt zaplanowanej inwestycji to ponad 30 mln złotych.

W wyniku jej realizacji powstanie kompleks budynków o powierzchni całkowitej ponad 6 000 metrów kwadratowych, w tym m. in. część magazynowa, część administracyjna oraz myjnia samochodów służbowych. Dodatkowo zostanie wyznaczonych 75 miejsc postojowych dla samochodów oczekujących na naprawę oraz 25 miejsc postojowych dla samochodów wycofanych z eksploatacji. Z kolei w budynku garażowym powstaną m. in. 42 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 2 stanowiska dla pojazdów typu autobus lub laweta oraz 15 stanowisk na motocykle.

Obecne budynki magazynowe przy ulicy Wspólnej i Ogrodowej wskutek długiego okresu użytkowania są już mocno wyeksploatowane. Oszacowano, że koszt wykonania nowych budynków będzie niższy od kosztów modernizacji i przebudowy tych istniejących.

W uroczystości uczestniczyli m. in. Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz wraz z Zastępcami, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski, przedstawiciele innych służb mundurowych, samorządowcy, duchowieństwo, a także policjanci i pracownicy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/42411703/funkcjonariusze-i-pracownicy-policji-beda-mieli-do-dyspozycji-kompleks-budynkow

https://bia24.pl/kategorie/wiadomosci/video.-rozbudowa-policyjnej-bazy-transportu-w-bia%C5%82ymstoku-za-30,5-mln-z%C5%82.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/168506