23 stycznia 2011 roku poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w podsumowaniu II Festiwalu Sztuki Bożonarodzeniowej w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Niewodnicy Kościelnej w gminie Turośń Kościelna. Jarosław Zieliński,obok Księdza Arcybiskupa Edwarda Ozorowskiego,był jednym z patronów honorowych konkursu.

Konkurs,zorganizowany po raz drugi przez niewielką placówkę niepubliczną w Niewodnicy Kościelnej,której dyrektorem jest Marek Danilewicz,swoim zasięgiem obejmuje całe województwo podlaskie i przeprowadzone w trzech kategoriach tematycznie związanych z tradycją świąt Bożego Narodzenia: wokalnej,recytatorskiej i plastycznej.

Poseł Jarosław Zieliński ufundował jednemu z laureatów konkursu specjalną nagrodę. W wystąpieniu skierowanym do uczestników i gości festiwalu – duchownych,nauczycieli,radnych,rodziców i uczniów poseł powiedział: „Zawsze gdy zamykano małe wiejskie szkoły,wiedziałem,że coś bardzo wartościowego ginie bezpowrotnie. W każdej,nawet niewielkiej grupie dzieci,odkrywamy talenty,które warto i trzeba rozwijać. Szkoła w Niewodnicy Kościelnej udowadnia,jak piękne to może przynieść owoce. Gratuluję Panu Dyrektorowi,nauczycielom,rodzicom i licznym przyjaciołom tej szkoły,że potrafili ją ocalić,a potem rozwijać. Jestem przekonany,że najtrudniejsze chwile ma ona już za sobą,a przyszłość będzie przynosić coraz większe jej osiągnięcia.

Na wsi mieszka 38% Polaków. Muszą oni mieć w pobliżu kościół,sklep i szkołę,podobnie jak w mieście”.

Jarosław Zieliński złożył również gratulacje uczniom – laureatom festiwalu,ich rodzicom i nauczycielom.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto