22 lipca 2020 roku (środa) uczestniczyłem w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji oraz obchodów 101. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 roku. Nawiązując do tej daty suwalscy policjanci obchodzili uroczystość 101-lecia powstania formacji. Uroczystości odbyły się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Po niej zgromadzeni uczestniczyli we Mszy Świętej w Parafii Rzymskokatolickiej pw. Chrystusa Króla w Suwałkach, celebrowanej przez kapelana suwalskich policjantów ks. proboszcza Stanisława Wrońskiego.

W tym roku 77 funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Podziękowałem policjantom za ich profesjonalną służbę, sumienność i trud, jaki wkładają w realizację zadań służbowych, dzięki czemu Polacy czują się bezpiecznie. Przypomniałem również efekty prowadzonej przez rząd Prawa i Sprawiedliwości w latach 2015-2019 polityki w zakresie bezpieczeństwa wewnętrznego – modernizację infrastruktury, budowę nowych komend i komisariatów, odtwarzanie posterunków Policji, zakup nowych środków transportu, współpracę Policji ze społeczeństwem (Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, zwiększona aktywność dzielnicowych), podwyżki uposażeń funkcjonariuszy. Dobra praca policjantów i realizacja programu PiS w zakresie bezpieczeństwa powoduje, że policja cieszy się największym od 30 lat poparciem społecznym (75% pozytywnych ocen), 89% Polaków uważa nasz kraj za bezpieczny, a 98% czuje się bezpiecznie w miejscu zamieszkania i w najbliższej okolicy.

 

Relacje medialne:

https://kuriersuwalski.pl/suwalki/wiadomosci/4970-swieto-policji-w-suwalkach-awansowalo-77-funkcjonariuszy-zdjecia

http://suwalki.policja.gov.pl/po3/informacje/aktualnosci/66479,Swieto-Policji-w-Suwalkach.html