20 sierpnia 2023 roku (niedziela) wraz z żoną wziąłem udział w festynie dożynkowym zorganizowanym w Jeleniewie (powiat suwalski).

Podczas bogatego programu dożynkowego został rozstrzygnięty konkurs na najładniejszą posesję, najładniejszy wieniec dożynkowy i równiankę. Całość uświetniły występy kapel ludowych, a dzieci mogły korzystać z darmowych dmuchańców i zabaw z animatorami.
W trakcie festynu powiedziałem m.in.: Podczas dzisiejszych uroczystości dożynkowych dzielimy się chlebem. To bardzo piękny i symboliczny staropolski zwyczaj, który w dzisiejszych czasach należy odczytywać jako zobowiązanie władz publicznych do uczciwego rządzenia i sprawiedliwego dzielenia wspólnie wypracowanych dóbr pomiędzy poszczególne grupy społeczne, regiony Kraju i obywateli. Tę zasadę konsekwentnie realizuje Prawo i Sprawiedliwość poprzez wdrażanie idei zrównoważonego rozwoju Polski. Gratuluję Wójtowi Gminy Kazimierzowi Urynowiczowi i mieszkańcom umiejętnego łączenia tradycji ze współczesnością. Zgromadzonym rolnikom dziękuję za codzienny trud i patriotyczną postawę oraz życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, bezpieczeństwa i dostatku”.
Galeria zdjęć: