Z uwagą wysłuchałem dziś przemówienia prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa na Placu Krasińskich w Warszawie. Jego słowa o tym, że „silna Polska jest błogosławieństwem dla narodów Europy, a silna Europa błogosławieństwem dla Zachodu i świata”, a także szacunek wyrażony Powstańcom Warszawskim były niezwykle budujące i wszyscy mamy nadzieję na to, że ten dobry klimat w stosunkach polsko-amerykańskich przełoży się na realne wzmocnienie bezpieczeństwa militarnego i energetycznego oraz będzie stanowić nowy etap w przyjaznych stosunkach między naszymi państwami, narodami i społeczeństwami.

Warto również zapamiętać słowa Donalda Trumpa skierowane do naszego narodu: „Traciliście ziemie, ale nigdy nie straciliście dumy”.

Polsko-amerykański piknik militarny, który odbył się po przemówieniu prezydenta Trumpa na błoniach Stadionu Narodowego wzbudził bardzo duże zainteresowanie. Tysiącom jego uczestników z całego kraju dziękuję za obecność. Z rozmów z odwiedzającymi piknik wynika, że wszyscy docenili to wydarzenie. Połączenie dat wystąpienia prezydenta USA i pikniku było bardzo dobrym pomysłem – wzmocniło ducha i patriotyzm Polaków. Tego Polsce i nam wszystkim potrzeba.

Przy wizycie Donalda Trumpa nasze służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo po raz kolejny pokazały swój profesjonalizm. Kieruję do nich słowa uznania i wielkie podziękowania.