7 czerwca 2023 roku (środa) uczestniczyłem w obchodach Dnia Strażaka Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zambrowie. Odbyły się one na placu przed Komendą Powiatową PSP w Zambrowie.

Uroczystość rozpoczęła się od meldunku dowódcy uroczystości oraz przeglądu pododdziałów zgromadzonych na placu Komendy Powiatowej. Następnie poczet sztandarowy podniósł flagę państwową na maszt, a orkiestra Ochotniczej Straży Pożarnej w Zambrowie odegrała hymn Rzeczypospolitej Polskiej. W dalszej części uroczystości odbyła się ceremonia wręczenia awansów, odznaczeń, medali i wyróżnień.

W swoim wystąpieniu, zwracając się do funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej oraz druhen i druhów Ochotniczych Straży Pożarnych, powiedziałem m.in. „Macie coraz lepsze warunki, nowoczesny sprzęt i wyposażenie, ale najwięcej zależy od Waszego zaangażowania, Waszego profesjonalizmu i poświęcenia. Jeżeli chodzi o sprzęt strażacki, to w ostatnim czasie jest jego coraz więcej i jest coraz bardziej nowoczesny. Cieszymy się, że następuje wyraźny i intensywny postęp w tym zakresie. Przedtem tego nie było, jeżeli kupowano sprzęt i wyposażenie, to w wielokrotnie mniejszej skali. Teraz są takie lata, że kupujemy dużą liczbę samochodów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek OSP w całym województwie, ale podobnie i w całym kraju, dziesięć razy więcej niż przed 2015 rokiem. Chcę podziękować wszystkim tu obecnym za współpracę w tym zakresie. Kiedy pełniłem funkcję ministra odpowiedzialnego za te sprawy w rządzie Prawa i Sprawiedliwości, ale i teraz jako poseł mam możliwość i przyjemność wspierać Wasze zabiegi o zakup nowego sprzętu. Bardzo to cenię i cieszę się, że mogę mieć swój wkład w tym ważnym procesie”.

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne: 

http://zambrowiacy.pl/info/obchody-dnia-strazaka-w-zambrowie-foto/

https://zambrow.org/artykul/powiatowe-obchody-dnia/1443870