29 marca 2019 roku (piątek) w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pogratulowałem i podziękowałem 11 funkcjonariuszom, którzy przyczynili się do odnalezienia na początku marca tego roku uprowadzonej 3-letniej Amelki i jej mamy. Policjanci otrzymali również nagrody finansowe w uznaniu ich zasług. 

Zwracając się do nagrodzonych funkcjonariuszy podziękowałem im za włożoną pracę i wszelkie podjęte działania, które przyczyniły się do odnalezienia 3-letniej Amelki i jej mamy uprowadzonych na jednym z osiedli w Białymstoku. Przypomniałem również, że wstępując do Policji ślubowali oni czynić wszystko, aby strzec dobrego imienia służby:

Wstępując do Policji wszyscy składaliście ślubowanie, w którym znajdują się bardzo ważne słowa. Ślubowaliście wiernie służyć narodowi, strzec bezpieczeństwa państwa i obywateli, nawet z narażeniem życia, strzec honoru i dobrego imienia służby. Wasza postawa wskazuje na to, że tę rotę ślubowania wzięliście sobie głęboko do serca i wypełniliście ją podczas tej akcji policyjnej. Wielkie słowa uznania dla całej formacji i obecnych tu funkcjonariuszy, których akcja zakończyła się sukcesem.

Podkreśliłem również, że ocena pracy Policji przez Polaków jest wysoka, co pokazują ostatnie badania opinii publicznej. Trzy czwarte Polaków dobrze ocenia pracę policjantów i jest to najlepszy wynik od wielu lat:

Szanujmy polską Policję, róbmy wszystko, aby była ona w jak najlepszej kondycji, wspierajmy ją. Ostanie wyniki badań opinii publicznej musiały być zawodem dla tych, którzy na oszczerczych atakach chcieli zbijać kapitał polityczny. Apeluję o opamiętanie się w takich działaniach.

Wyraziłem również nadzieję, że służba policjantów przyczyni się do utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańców naszego kraju.

 

Relacje medialne:

https://www.tvp.info/41963147/odnalezli-amelke-w-ciagu-doby-wiceminister-nagrodzil-policjantow

https://www.gov.pl/web/mswia/wyroznienia-dla-policjantow-ktorzy-uratowali-3-letnia-amelke-i-jej-mame

https://wiadomosci.wp.pl/wiceminister-zielinski-nagrodzil-policjantow-ktorzy-odnalezli-porwana-amelke-6364576115603073a

https://telewizjarepublika.pl/minister-zielinski-podziekowal-policjantom-za-sprawna-akcje-ws-porwania-3-letniej-amelki-i-jej-mamy-wypelniliscie-te-akcje-tak-jak-nalezy,78117.html

Wiceszef MSWiA wręczył wyróżnienia policjantom, którzy przyczynili się do odnalezienia Amelki