21 sierpnia 2026 roku (piątek) z radością oraz demograficznym i społecznym optymizmem uczestniczyłem w oficjalnym otwarciu nowego żłobka w Wasilkowie.
Uczucia te wynikają z faktu osiedlania się w mieście – gminie Wasilków młodych rodzin, rozwoju budownictwa mieszkaniowego i liczby urodzeń, a przez to zapotrzebowania na miejsca opieki nad dzieckiem.
Żłobek jest przeznaczony dla 90 dzieci w wieku do lat trzech. Został zbudowany z pozyskanych przez władze samorządowe środków centralnych w ramach wprowadzonego przez rząd Prawo i Sprawiedliwość Programu ” Maluch +” na lata 2022 – 2029 w łącznej kwocie ok. 6,4 mln zł (obecnie program ten kontynuowany pod nazwą ” Aktywny Maluch”). Umowa na dofinansowanie tej inwestycji została podpisana 20 listopada 2023 roku. Żłobek ma gwarancję finansowania jego bieżącej działalności przez kolejne 3 lata z budżetu Wojewody Podlaskiego.
Gratuluję samorządowi i mieszkańcom Wasilkowa tej nowoczesnej placówki opieki nad małym dzieckiem, a w szczególności dzielę radość i satysfakcję z rodzicami dzieci korzystających z nowego żłobka.
Panu Burmistrzowi Adrianowi Łuckiewiczowi dziękuję za zaproszenie do udziału w uroczystości i towarzyszącym jej festynie rodzinnym.
Galeria zdjęć:
Relacje medialne:
https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/264018
https://bialystok.tvp.pl/94965752/pierwszy-samorzadowy-zlobek-w-wasilkowie-oficjalnie-otwarty-wideo























