29 lutego 2024 roku (czwartek) uczestniczyłem w historycznej chwila dla południowej części województwa podlaskiego, a szczególnie dla powiatu siemiatyckiego i Gminy Perlejewo, a także dla części województwa mazowieckiego, a mianowicie w podpisana umowa na budowę nowego mostu przez rzekę Bug.

Wykonawcą jest spółka „Domost” z Małkini Górnej, która ma bogate doświadczenie w zakresie przepraw mostowych. Zgodnie z umową most będzie gotowy w październiku 2025 roku. Koszt inwestycji to ponad 101 milionów złotych. Projekt związany z budową mostu w Grannem, którego liderem jest Powiat Siemiatycki, ma ogromne znaczenie dla rozwoju regionu, a jego realizacja jest efektem współpracy aż sześciu samorządów.

W trakcie spotkania powiedziałem: „Ta największa inwestycja drogowa w historii Powiatu Siemiatyckiego jest możliwa dzięki środkom finansowym z budżetu państwa w ramach jednego z programów rządu Prawo i Sprawiedliwość – „Mosty dla regonów”, z którego zostanie pokryte 80 % kosztów budowy. Na pozostałe 20% kosztów złożą się samorządy woj. podlaskiego i mazowieckiego, powiaty siemiatycki i sokołowski oraz gminy Perlejewo i Jabłonna Lacka.

Liderem inwestorów jest starosta siemiatycki Marek Bobel, któremu dziękuję za determinację w zabiegach o budowę tego mostu i pozyskanie na ten cel niezbędnych funduszy. Mam satysfakcję, że dzięki dobrej współpracy mogłem te starania skutecznie wesprzeć. Gratulacje. Za niecałe dwa lata z mostu będą mogli korzystać mieszkańcy i podróżni”.
Galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://zyciesokolowa.pl/artykul/umowa-z-wykonawca-podpisana/1222021