24 kwietnia 2015 roku odbyło się oficjalne otwarcie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie – filia w Szczuczynie z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych. Uroczystość poprzedzona była Mszą Świętą w Kościele p.w. Imienia Najświętszej Maryi Panny w Szczuczynie sprawowaną przez Ks. Proboszcza Roberta Zielińskiego w intencji osób niepełnosprawnych,terapeutów,rodziców,opiekunów,sponsorów i instytucji,które przyczyniły się do powstania placówki.

Ze względu na trwające 92.posiedzenie Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w uroczystości wzięła udział moja żona Lilianna Anna Zielińska,która pogratulowała organizatorom inicjatywy rozszerzenia działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Grajewie poprzez otwarcie filii w Szczuczynie. Do nowo otwartej placówki uczęszcza 25 osób niepełnosprawnych z miasta i gminy Szczuczyn oraz gminy Wąsosz,a łącznie Warsztat Terapii Zajęciowej w Grajewie obejmuje opieką i rehabilitacją 60 osób.

Na ręce Pani Marty Gutowskiej – Kierownika Warsztatu Terapii Zajęciowej i Pani Marii Podgórskiej – Prezes Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Społecznych przekazała ode mnie szczere gratulacje i podziękowanie za wieloletnią,twórczą pracę na rzecz osób niepełnosprawnych w zakresie rehabilitacji społeczno – zawodowej oraz organizację imprez kulturalno – rekreacyjnych,które sprzyjają integracji społecznej i wzmacniają więzi ze społecznością lokalną.

foto

foto