15 września 2016 roku uczestniczyłem w uroczystym otwarciu posterunku Policji w Czyżewie. W swoim wystąpieniu przypomniałem historię placówki. Posterunek powrócił do miasta po niespełna trzech latach,kiedy to w listopadzie 2013 roku został zamknięty. Jest już otwarty dla mieszkańców,co umożliwi im stały kontakt z Policją. Pod rządami koalicji PO-PSL zlikwidowano w całej Polsce ponad połowę posterunków Policji. Podczas przeprowadzonych od stycznia do kwietnia konsultacji społecznych mieszkańcy postulowali reaktywowanie posterunków,bo tam,gdzie je zamknięto wzrosła przestępczość,zmalało poczucie bezpieczeństwa i spadła wykrywalność przestępstw i wykroczeń. Wskazałem,że reaktywowana placówka będzie działała na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy. 

Uroczystość była również okazją do wyróżnienia dwóch funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku za ich osiągnięcia w XVI Finale Kynologicznych Mistrzostw Policji. St. asp. Marek Mancewicz zdobył tytuł najlepszego przewodnika psa patrolowo–tropiącego,zaś wspólnie ze st. asp. Krystianem Chim wymienieni policjanci wywalczyli w klasyfikacji drużynowej II lokatę. Wyróżnieni funkcjonariusze otrzymali ode mnie listy gratulacyjne.
Służbę w posterunku pełnić będzie pięciu policjantów,w tym jeden dzielnicowy.
W uroczystości udział wzięli także m. in. Zastępna Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach,Komentant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinsp. Daniel Kołnierowicz,przedstawiciele samorządu z powiatu wysokomazowieckiego,duchowieństwo,przedstawiciele prokuratury,Państwowej Straży Pożarnej,inni zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Czyżewa.

Relacje medialne:

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto