26 września  2020 (sobota) uczestniczyłem w uroczystościach otwarcia drogi Krasnopol-Brogi-Romanowce oraz otwarcia nowo wybudowanego Stadionu 250-lecia w  Krasnopola.

Inwestycja drogowa, która kosztowała 1 947 124,03 zł, powstała dzięki wsparciu Funduszu Dróg Samorządowych oraz Funduszu Inwestycji Samorządowych w kwocie 1 161 308,94 zł.

Budowa nowoczesnego kompleksu sportowego z pełnowymiarowym boiskiem kosztowała około 2 miliony 300 tysięcy złotych. Gmina Krasnopol pozyskała na ten cel dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego oraz z Ministerstwa Sportu. Do dyspozycji są: boisko do piłki nożnej, okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 300 m., bieżnia prosta o długości 100 m. skocznia do skoku w dal i trójskoku, rzutnie do pchnięcia kulą i rzutu oszczepem. Dla kibiców sportowych powstały trybuny, dodatkowo powstało zaplecze sportowe, oświetlenie i monitoring. Jest to pierwszy taki obiekt w powiecie sejneńskim. Po uroczystym otwarciu stadionu miały miejsce zawody biegowe młodzieży na dystansie 60, 600 oraz 900 metrów.

Pogratulowałem władzom Gminy Krasnopol i jej mieszkańcom nowych inwestycji, które będą miały wpływ na jakość ich życia. Podkreśliłem wartość harmonijnej współpracy rządowo-samorządowej w przypadku obu inwestycji, które mogły powstać dzięki staraniom Gminy i wniesionym prze nią środkom finansowym  i znacznemu dofinansowaniu ze strony budżetu państwa, z  funduszy przeznaczonych na wsparcie inwestycji lokalnych,  zwłaszcza dróg, a także obiektów sportowych.

Razem można więcejpowiedziałem m.in. w swoim wystąpieniubo mamy do czynienia z synergią sił i środków. Dobra współpraca samorządów z rządem przynosi efekty, które służą ludziom, mieszkańcom konkretnych gmin i powiatów. Potrzeb w zakresie budowy dróg lokalnych jest bardzo dużo, zwłaszcza na terenie Polski wschodniej, której częścią jest województwo podlaskie. Tych dróg używamy na co dzień, nawet częściej niż dróg ekspresowych czy autostrad. Każdy taki nowo wybudowany odcinek to drogi to większy komfort życia i wyższy poziom bezpieczeństwa, którego tak bardzo wszyscy potrzebujemy.

W odniesieniu do nowego stadionu sportowego, którego budowę w  aspekcie starań o środki finansowe z budżetu państwa  wspierałem, życzyłem młodzieży i wszystkim mieszkańcom Gminy Krasnopol, aby jak najczęściej korzystali z tego obiektu z korzyścią dla własnego zdrowia i sprawności fizycznej. Przywołałem także słowa św. Jana Bosko: Boisko martwe – diabeł żywy, boisko żywe- diabeł martwy.

W uroczystości otwarcia stadionu uczestniczyła m.in. Maria Magdalena Andrejczyk, mieszkanka powiatu sejneńskiego, medalistka mistrzostw Polski w rzucie oszczepem.

 

Relacje medialne:

http://www.krasnopol.pl/news,570,otwarcie-drogi-krasnopol-romanowce-102041b-oraz-stadionu-250-lecia-krasnopola.html

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/nowa-droga-i-stadion-w-krasnopolu

http://wsrodkrasnychpol.pl/bieg-mlodziezy-odbedzie-sie-dniu-26-09-2020-o-godz-1000/