23 listopada 2019 roku (sobota) wziąłem udział w uroczystym otwarciu hali widowiskowo-sportowej Suwałki Arena. Jest to największy taki obiekt w województwie podlaskim.

Suwałki Arena kosztowała ponad 36 mln zł. Miasto otrzymało dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 13,3 mln zł.

Niech ten obiekt dobrze służy siatkarzom, niech ta drużyna rozsławia miasto i osiąga dobre wyniki. Cieszę się z dobrej rządowo-samorządowej współpracy finansowej, dzięki której powstał ten obiekt. To historyczne wydarzenie dla Suwałk.

Podkreśliłem także, że zwróciłem się do ówczesnego Ministra Sportu i Turystyki Pana Witolda Bańki o pozytywne rozpatrzenie wniosku miasta Suwałki za pierwszym razem, kiedy Ministerstwo dofinansowało budowę obiektu kwotą 10 mln zł, jak również później, kiedy potrzebna była dodatkowa kwota 3,3 mln zł, ponieważ okazało się, że realizacja inwestycji jest droższa niż zakładał kosztorys inwestorski.

Po oficjalnym otwarciu hali i przecięciu wstęgi rozegrany został mecz ekstraklasy siatkarzy Ślepsk Malow Suwałki – Indykpol AZS Olsztyn. Wygrali gospodarze.

Powierzchnia użytkowa obiektu wynosi 6634 m². Hala o wysokości 12,8 m ma powierzchnię sportową wielkości 1745 m², w tym boiska do: siatkówki (9×18 m), koszykówki (15×28 m) i piłki ręcznej (20×40 m), a także trybuny na 2165 miejsc. W budynku znajduje się też sala treningowa (14 x 24 m) o wysokości 8 m i łącznej powierzchni 340 m².

Hala będzie służyć nie tylko do rozgrywania zawodów sportowych, ale też do organizacji przedsięwzięć kulturalnych. Obiekt jest dostosowany do rozgrywania meczów siatkarskiej PlusLigi, w której od tego sezonu gra miejscowa drużyna Ślepsk Malow Suwałki czy międzynarodowych turniejów.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/45466332/suwalska-arena-uroczyscie-otwarta

https://www.radio.bialystok.pl/sport/index/id/176308

https://radio5.com.pl/suwalki-arena-otwarta/

https://kuriersuwalski.pl/suwalki/inwestycje/4274-oficjalne-otwarcie-suwalki-arena-zobacz-zdjecia