26 kwietnia 2022 roku (wtorek)- uczestniczyłem w otwarciu wyremontowanej drogi na odcinku  Ateny- Monkinie- Bryzgiel- Płociczno w gminie Nowinka (powiat augustowski). Była to długo wyczekiwana przez mieszkańców i turystów inwestycja na tym bardzo atrakcyjnym pod kątem turystycznym terenie.

Na trasie  Ateny- Monkinie- Bryzgiel- Płociczno wymieniono stare nawierzchnie, wykonano chodniki i przejścia dla pieszych z odpowiednią sygnalizacją, przebudowano skrzyżowania. Powstały przystanki autobusowe z zatoczkami. Przebudowano również most w Nowince.

Inwestycja pochłonęła blisko 8 mln zł. 4,5 mln zł pochodziło z budżetu państwa z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 1,7 mln zł to dotacja z  Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Samorządu Województwa Podlaskiego, 1,4 mln zł przekazał Powiat Augustowski, 100 tys. zł Gmina Suwałki, a Gmina Nowinka dołożyła 200 tys. zł.

W swoim wystąpieniu powiedziałem  m.in.:

„Drogi nie tylko łączą ludzi, ale także podnoszą jakość codziennego życia mieszkańców tego terenu. Większość z nas pamięta, jak te drogi wyglądały przed modernizacją. Były rozjeżdżone, powybijane i ciągłe łatanie ich nie miało już większego sensu. Dzięki dobrej współpracy rządowo-samorządowo-parlamentarnej i montażowi środków finansowych pochodzących z różnych źródeł, udało się wreszcie po wielu latach tę ważną drogę uczynić nowoczesną i bezpieczną. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych na terenie powiatu augustowskiego, a łączy się ona także z powiatem suwalskim, dlatego cieszę się, że mogłem ją wesprzeć, rekomendując w ramach wykonywanego mandatu poselskiego znaczące jej dofinansowanie ze środków pochodzących z programów rządowych”.

W uroczystości udział wzięli m.in.: Starosta Augustowski Jarosław Szlaszyński, Wicestarosta Augustowski Dariusz Szkiłądź, Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podlaskiego Romuald Łanczkowski, Wójt Gminy Nowinka Teresa Strękowska.

 

 

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/59828782/26042022-godz-1830

https://augustow.naszemiasto.pl/bezpieczniej-i-bardziej-komfortowo-jezdzi-sie-drogami-w/ar/c1-8790331