27 czerwca 2022 roku (poniedziałek) uczestniczyłem w uroczystym otwarciu drogi gminnej w Tajnie Starym (gmina Bargłów Kościelny, powiat augustowski). Jest to pierwsza inwestycja zrealizowana w województwie podlaskim w ramach rządowego programu Polski Ład – edycja pierwsza. Droga obejmuje 1,7 km długości i kosztowała 1.110.010,73 zł, w tym gmina pokryła jedynie niecałe 10% kosztów, tj. 111.001 zł.

W otwarciu drogi udział wzięli, wójt gminy Bargłów Kościelny Radosław Wawiórko, proboszcz parafii Pruska ks. Jarosław Mierzejewski, przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego pan Jacek Chańko, radni gminni i powiatowi, przedstawiciel firmy wykonującej inwestycję Unidrog Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo drogowo – mostowe, sołtys wsi Tajno Stare oraz zgromadzeni licznie mieszkańcy.

Powiedziałem m.in. do uczestników uroczystości: „Otwieramy dzisiaj, oddajemy do użytku oczekiwany przez mieszkańców odcinek drogi, która została zbudowana jako pierwsza w województwie podlaskim i  jest efektem inwestycyjnym w ramach dofinansowania z rządowego programu Polski Ład. Każdy nowy odcinek drogi, drogi zmodernizowanej, drogi bezpieczniejszej, która pozwala komfortowo się przemieszczać to jest ważna sprawa, bo z tych dróg korzystamy codziennie. To jest kolejny odcinek drogi jaki jest oddawany do użytku w ramach współpracy finansowej, rządowo- samorządowej, która daje dobre i coraz lepsze efekty. Teraz to jest droga oddawana w ramach dofinansowania i to wysokiego dofinansowania, bo to praktycznie ponad 90% dofinansowania z Polskiego Ładu”.

Zgodnie z zapowiedzią wójta gminy Bargłów Kościelny Radosława Wawiórko, do końca wakacji do użytku zostaną oddane jeszcze dwie inwestycje, na które gmina otrzymała dofinansowanie z pierwszego rozdania Polskiego Ładu, czyli drogę we wsi Pruska oraz termomodernizację punktu przedszkolnego w Bargłowie Kościelnym.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://e-grajewo.pl/wiadomosc,barglow-kocielny.-otwarto-droge-sfinansowana-z-polskiego-ladu,49675.html

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/215633