31 maja 2019 roku (piątek) uczestniczyłem w powiatowych obchodach Dnia Strażaka powiatu bielskiego, które odbyły się w Brańsku, a 2 czerwca (niedziela) w obchodach Dnia Strażaka w Sokółce.

Podczas uroczystości podziękowałem strażakom za ich ofiarną służbę dla bezpieczeństwa państwa i obywateli.

Spieszycie tam, skąd inni uciekają. Średnio w ciągu roku udajecie się do ponad 500 tys. różnych zdarzeń. Ratujecie ludzkie zdrowie, życie, mienie oraz środowisko. Jesteście najbardziej wielofunkcyjną służbą, bo nie tylko gasicie pożary, ale reagujecie na inne nieszczęśliwe zdarzenia, m. in. wypadki komunikacyjne czy te spowodowanymi przez siły natury.

Zaznaczyłem, że Rząd Prawa i Sprawiedliwości docenia niezwykle ważną i odpowiedzialną misję strażaków, dlatego czyni wszystko, aby potencjał Straży Pożarnej stale się zwiększał, m. in. poprzez budowę nowoczesnej infrastruktury, zakupy niezbędnego sprzętu, wyposażenia i samochodów ratowniczo-gaśniczych. Podkreśliłem również, że wzmacniamy jednostki ochotniczych straży pożarnych. W tym roku do jednostek tych w całym kraju trafi rekordowa liczba 480 nowych wozów bojowych. Poinformowałem, że jeszcze w tym roku również jednostki OSP z powiatu sokólskiego otrzymają nowy sprzęt.

Podczas obchodów wręczyłem strażakom medale, wyróżnienia i awanse na wyższe stopnie służbowe.

Obchody Dnia Strażaka w Brańsku zostały połączone z jubileuszem 100-lecia miejscowej jednostki OSP.

 

Relacje medialne:

https://isokolka.eu/sokolka/29249-odznaczenia-awanse-i-defilada-dzien-strazaka-w-sokolce-foto

https://www.sokolka.tv/index.php/15017-obchody-dnia-strazaka-w-sokolce-film-dron

 

Obchody Dnia Strażaka w Brańsku (31 maja 2019 roku)

 

Obchody Dnia Strażaka w Sokółce (2 czerwca 2019 roku)