24 czerwca 2022 roku (piątek)  uczestniczyłem w otwarciu nowej siedziby biura oraz w  konferencji poświęconej 30-leciu reaktywacji Nadleśnictwa Krynki (powiat sokólski). Nadleśnictwo Krynki zostało reaktywowane w 1992 roku.

Nowe biuro zostało oddane do użytku w 2020 r., ale z powodu pandemii otwarcie nastąpiło dopiero w tym roku. W nadleśnictwie pracuje obecnie 46 osób.

W uroczystościach wzięli udział pracownicy Nadleśnictwa Krynki, przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w  Białymstoku i Placówek Straży Granicznej w Krynkach i Szudziałowie, władze samorządowe z terenu gmin Krynki i Szudziałowo, przedstawiciele zakładów usług leśnych wykonujących prace w Nadleśnictwie Krynki oraz odbiorców drewna z terenu nadleśnictwa, Państwowej Straży Pożarnej w Sokółce, przedstawiciele Kościoła Katolickiego i Prawosławnego oraz projektant nowego biura i wykonawca budowy.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „Gratuluję Panu Nadleśniczemu i wszystkim pracownikom Nadleśnictwa tego nowego i nowoczesnego obiektu. Spełniacie Państwo jako leśnicy ważną rolę w życiu publicznym i funkcjonowaniu naszego państwa, powinniście więc mieć godne warunki pracy i obsługi obywateli, którzy w biurze Nadleśnictwa załatwiają prowadzone przez Was sprawy. Lasy Państwowe zajmują 1/3 powierzchni Polski, a ich pielęgnowanie i gospodarka leśna stanowią istotną część naszych zasobów. Nazywane są one czasem perłą czy klejnotem w polskiej koronie. W tym sformułowaniu zawarta jest wysoka ocena stanu polskich lasów, którego zazdroszczą nam inne państwa europejskie. Chciałbym dzisiaj za to leśnikom, a korzystając z okazji, dla której się spotkaliśmy, w szczególności leśnikom Nadleśnictwa Krynki serdecznie podziękować. Dziękuję również i wyrażam głębokie uznanie za pielęgnowanie pamięci historycznej o bohaterach walk o niepodległość oraz naszej trudnej historii. Wiedza o niej jest podstawą patriotyzmu i ma ogromne znaczenie dla przyszłych pokoleń Polaków”.

galeria zdjęć: