15 listopada 2010 roku odbyła się powiatowa konwencja Prawa i Sprawiedliwości w Augustowie z udziałem Prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Podczas konwencji zaprezentowani zostali przed licznie zgromadzonymi mieszkańcami Augustowa i ziemi augustowskiej kandydaci PiS do Sejmiku Województwa Podlaskiego w okręgu obejmującym miasto Suwałki oraz powiaty Augustowski,Sejneński i Suwalski,kandydaci do Rady miejskiej w Augustowie,Rady powiatu augustowskiego,rad gmin powiatu augustowskiego,kandydatka na burmistrza Augustowa Anna Urban,kandydat na wójta gminy Nowinka Waldemar Jedliński oraz popierany przez Prawo i Sprawiedliwość kandydat na wójta gminy Płaska Wiesław Gołaszewski. Witając Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego poseł Jarosław Zieliński,na którego zaproszenie Prezes przyjechał do Augustowa i Suwałk,przypomniał sprawę obwodnicy Augustowa i drogi ekspresowej S8 na odcinku Białystok – Augustów – Suwałki – granica państwa „gdy na początku 2007 roku rząd Prawa i Sprawiedliwości,rząd Premiera Jarosława Kaczyńskiego po 13 latach bezskutecznych działań naszych poprzedników podejmował decyzję o budowie obwodnicy Augustowa,miałem nadzieję,że w kampanii wyborczej 2007 roku będzie mógł już Pan Premier przyjechać do Augustowa i Suwałk wybudowaną obwodnicą i przynajmniej w części nową drogą. Muszę przypomnieć,że zawarta w lutym 2007 roku umowa z wykonawcą przewidywała,że obwodnica Augustowa zostanie oddana do użytku w listopadzie 2009 roku. Rząd Donalda Tuska przekreślił te plany,budowa obwodnicy została przerwana,zainwestowane duże pieniądze zostały zmarnotrawione,a kwotę 1 mld 800 mln złotych przeznaczoną na budowę drogi S8 zabrano z województwa Podlaskiego. Droga ta nie będzie już budowana,zatrzymała się ona 10 km od Białegostoku w miejscowości Katrynka,a perspektywa budowy nowej trasy przez Łomże i Ełk jest nieokreślona. W taki to sposób koalicja PO – PSL wspiera rozwój naszego województwa. Podobnych działań jest niestety dużo więcej”.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił program samorządowy PiS i przedstawił analizę obecnej sytuacji politycznej w Polsce. Podkreślił m.in. potrzebę wzmocnienia kompetencji samorządowych organów wykonawczych – Prezydenta,Wójta ,Burmistrza oraz przybliżył ideę proponowanych przez PiS kontraktów,jakie mieliby zawierać Prezydenci,Burmistrzowie i Wójtowie z mieszkańcami swojego miasta lub gminy. Prezes Jarosław Kaczyński mówił także o wykorzystaniu zasobów miasta dla jego rozwoju oraz potrzebie tworzenia autentycznych strategii dopasowanych do indywidualnych potrzeb poszczególnych miast i gmin.