5 października 2018 roku (piątek) w Białymstoku odbyła się wojewódzka konwencja Prawa i Sprawiedliwości z udziałem Prezesa PiS Pana Jarosława Kaczyńskiego oraz Pana Premiera Mateusza Morawieckiego.

W swoim wystąpieniu Prezes Prawa i Sprawiedliwości zaznaczył, że PiS – w przeciwieństwie do PO, która promowała polaryzacyjno-dyfuzyjną koncepcję rozwoju Polski, zakładającą, że „najpierw rozwijają się metropolie, a później dopiero inni” – jest zwolennikiem koncepcji zrównoważonego rozwoju. Podkreślił, że zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość programy społeczne są realizowane.

Apelował, aby dokonać zmian na różnych szczeblach samorządowych województwa podlaskiego:

Czas na zmiany. Czy ktoś mógłby zastąpić tych, którzy dzisiaj rządzą i w mieście i w województwie? Otóż jest alternatywa. Tą alternatywą jest Prawo i Sprawiedliwość.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że nie zabraknie pieniędzy na dalsze realizowanie wdrożonych rządowych programów, jak np. 500 plus:

Mam dobrą wiadomość: w drugim półroczu z samego tylko VAT-u będzie 5 miliardów złotych. Zabraliśmy te pieniądze mafiom, gangsterom, przestępcom podatkowym. Nasi poprzednicy pozwalali tym rybom pływać w mętnej wodzie i jeszcze je tuczyli! Byliśmy okradani w biały dzień.

Podczas konwencji zostali przedstawieni kandydaci – „jedynki” do sejmiku województwa podlaskiego z czterech okręgów, a także kandydaci na prezydentów Białegostoku (Jacek Żalek), Suwałk (Grzegorz Mackiewicz) i Łomży (Agnieszka Muzyk).

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/39341297/konwencja-wyborcza-prawa-i-sprawiedliwosci-w-bialymstoku

https://wspolczesna.pl/wybory-samorzadowe-2018-jaroslaw-kaczynski-i-mateusz-morawiecki-w-bialymstoku-konwencja-wyborcza-podlaskiego-pis-zdjecia/ar/13552734

https://www.tvp.info/39340019/kaczynski-w-bialymstoku-pis-jest-alternatywa-dla-obecnych-wladz-w-regionie