6 kwietnia 2019 roku (sobota) wziąłem udział w konwencji powiatowej Prawa i Sprawiedliwości w związku z wyborami do Parlamentu Europejskiego, która odbyła się w Suwałkach.

W swoim wystąpieniu zaznaczyłem, że tegoroczne wybory do europarlamentu są niezwykle istotne, dlatego Prawo i Sprawiedliwość wystawiło bardzo mocnych kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych:

Od tych wyborów zależy, jakie miejsce będzie miała Polska w Unii Europejskiej. Mamy nadzieję, że Polska będzie w najbliższej kadencji lepiej niż dotąd reprezentowana w Parlamencie Europejskim.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości i kandydat z pierwszego miejsca na liście w okręgu nr 3 obejmującym województwo podlaskie i województwo warmińsko-mazurskie prof. Karol Karski podkreślił, że decyzje podejmowane w Brukseli mają wpływ na życie Polaków:

To miejsce, gdzie musimy walczyć o środki dla naszego województwa, zrównanie dopłat bezpośrednich oraz rozwój całego naszego regionu. Wpływając na prawo europejskie możemy zadbać o realne pieniądze, które trafią do województwa podlaskiego. Ponadto pierwszy punkt naszego programu mówi o tym, że nasze działania oprzemy na tradycyjnych wartościach chrześcijańskich i dbałości o rodzinę.

Dziesięcioosobową listę kandydatów zamyka Romuald Łanczkowski. Działacz opozycji demokratycznej lat 80. oraz były emigrant polityczny zwracał uwagę, że rola europarlamentarzystów nie ogranicza się wyłącznie do podziału pieniędzy:

To, co się dzisiaj dzieje w sprawie ACTA2 to dalszy ciąg walki o wolność słowa. Nikt nam nie da na tacy sprawiedliwego budżetu unijnego, środków finansowych oraz dobrych przepisów prawa. O to wszystko trzeba zabiegać i walczyć.

Kandydaci PiS zapewniają też, że zadbają o zrównoważony rozwój wschodniej Polski, budowę transeuropejskich szlaków komunikacyjnych oraz likwidację podwójnych sztandarów traktowania państw członkowskich.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/42097482/przed-wyborami

Prawo i Sprawiedliwość zakończyło regionalną konwencję w Suwałkach

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/167643

Konwencja PiSu