20 sierpnia 2023 roku (niedziela) uczestniczyłem wraz z żoną w Dożynkach Gminnych w Sztabinie (powiat augustowski).

Dożynki Gminne w Sztabinie rozpoczęły się Mszą świętą w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Sztabinie. Po wspólnej modlitwie barwne korowody uczestników z wieńcami dożynkowymi przeszły na miejsce imprez, gdzie na wszystkich czekało wiele atrakcji. Głównym punktem tegorocznych dożynek był tradycyjny obrzęd przekazywania i dzielenia się chlebem wypieczonym ze zbóż z tegorocznych zbiorów. Wójt Sztabina Jarosław Karp rozstrzygnął konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy czy bukiety z warzyw i owoców. Na scenie zaprezentowały się lokalne zespoły muzyki ludowej.

Podczas Dożynek Gminnych w Sztabinie mieszkańcy mogli odwiedzić także stoisko Rodzina 800+, gdzie byli informowani o zmianie w wysokości świadczenia z 500 do 800 zł miesięcznie od nowego roku, a animatorzy zapraszali dzieci do wspólnej zabawy.

Podczas festynu powiedziałem m.in.: „Dożynkom gminnym w Sztabinie od lat towarzyszy przyjazna wspólnotowa atmosfera, której sprzyja życzliwość Wójta Gminy Jarosław Karpa, radnych, Kół Gospodyń Wiejskich, druhów OSP i mieszkańców, co dodaje sił i motywuje do dalszej pracy i aktywności na rzecz dobra wspólnego. Dziękuję i wierzę, że uda się nam jeszcze razem dużo zrobić dla lepszego i łatwiejszego życia mieszkańców Gminy”.

Galeria zdjęć: