18 lutego 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w spotkaniu zorganizowanym w Sokółce, podczas którego mieszkańcy mogli zapoznać się z informacjami dotyczącymi planowanej gazyfikacji miasta.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że ogólnopolski plan gazyfikacji wpisuje się w program rządu Prawa i Sprawiedliwości „Czyste powietrze”, a Sokółka jest jednym z ostatnich miast powiatowych w województwie podlaskim, w którym zostanie przeprowadzona gazyfikacja. Dodałem, że z dokonanych analiz wynika, że gazyfikacja będzie nie tylko inwestycją, która posłuży mieszkańcom i przedsiębiorcom, ale będzie także opłacalna pod względem ekonomicznym.

Do końca lutego osoby zainteresowane podłączeniem do sieci gazyfikacyjnej mogą składać ankiety w Urzędzie Miejskim w Sokółce. Stacja regazyfikacji LNG w Sokółce powstanie w miejscu wskazanym przez władze miasta i z ugodnionym z inwestorem, którym jest Polska Spółka Gazownictwa.

W spotkaniu udział wzięli także m. in. Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, przewodniczący Rady Miejskiej Piotr Bujwicki, Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Białymstoku Grzegorz Mackiewicz oraz mieszkańcy gminy i miasta Sokółka.

 

Relacje medialne:

https://isokolka.eu/sokolka/27981-sokolka-ogrzewana-niebieskim-paliwem-wideo-foto