17 września 2012 roku uczestniczyłem w obchodach 73.rocznicy agresji sowieckiej na Polskę z 17 września 1939 roku,które odbyły się w Suwałkach. Wraz z innymi delegacjami złożyłem wiązankę kwiatów pod pomnikiem Żołnierzy Września. W wystąpieniu skierowanym do zgromadzonych uczestników uroczystości przypomniałem,że istnienie Polski w całej historii naszego państwa wciąż przeszkadzało potężnym sąsiadom tak na zachodzie,jak i na wschodzie,czego wyrazem był m.in. 123 – letni zaborów,obie wojny światowe i IV rozbiór Polski dokonany na mocy porozumienia niemiecko – rosyjskiego zwanego układem Mołotow – Ribbentrop z wszystkimi jego konsekwencjami,do których należą zsyłki na Sybir,martyrologia Polaków w sowieckich obozach katorgi,ludobójstwo katyńskie,Obława Augustowska z ostatnim akordem polskiego cierpienia na Wschodzie, jakim była katastrofa smoleńska. Dlatego – dodałem – tak ważna jest wiedza o historii,świadomość przeszłości i tożsamość narodowa, a także własna siła obronna w postaci sprawnych sił zbrojnych,których dzisiaj tak bardzo nam brakuje.
Ostatnie wpisy
- Podsumowanie XIV edycji Wojewódzkiego Konkursu Historyczno-Literackiego „By czas nie zaćmił i niepamięć”
- Zaproszenie na Sympozjum „Obława Augustowska – wciąż trudna droga do prawdy i godnej pamięci”
- Jubileusz 20-lecia kierunku Technik Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
- Piknik Rodzinny w Jeleniewie
- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Wszyscy równi, każdy inny” w Suwałkach






















