18 czerwca 2021 roku (piątek) uczestniczyłem w spotkaniu z okazji Święta Honorowych Dawców Krwi oraz 30 – lecia Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka”, które odbyło się w Wysokiem Mazowieckiem.

Przekazałem serdeczne podziękowanie wszystkim honorowym dawcom krwi z terenu powiatu wysokomazowieckiego i zambrowskiego zrzeszonym w Klubie Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” za dzielenie się z chorymi i potrzebującymi niezwykle cennym darem, jakim jest krew, która ratuje życie drugiemu człowiekowi.

Oddając krew dzielicie się z innymi częścią samych siebie. Dar krwi jest zawsze czymś niezwykle potrzebnym i oczekiwanym, a jego wyjątkową wartość uświadomiliśmy z całą intensywnością jeszcze raz podczas epidemii koronawirusa, kiedy osocze z krwi ozdrowieńców przez dłuższy czas było dla wielu jedyną szansą na powrót do zdrowia i uratowanie życia. Spotkanie z tak szlachetnymi i pełnymi empatii ludźmi, którymi jesteście Państwo jako honorowi dawcy krwi to dla mnie zaszczyt i honor.

W uroczystym spotkaniu brali udział m.in.: Marek Malinowski członek Zarządu Województwa Podlaskiego, radny wojewódzki Łukasz Siekierko, Tadeusz Wróblewski Prezes „Kropelki” oraz Burmistrz Miasta Wysokie Mazowieckie Jarosław Siekierko.

Na spotkaniu zostałem uhonorowany złotym medalem XXX – lecia  Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka”.

galeria zdjęć:

Relacje medialne:

https://www.wrotapodlasia.pl/pl/zdrowie/wiadomosci/inne/klub-honorowych-krwiodawcow-w-wysokiem-mazowieckiem-swietowal-30-lecie.html

https://www.bstok.pl/klub-honorowych-krwiodawcow-w-wysokiem-mazowieckiem-swietowal-30-lecie-powstania/