Szanowni Państwo,

Święty czas Bożego Narodzenia kieruje naszą religijną wyobraźnię do betlejemskiego żłóbka jako źródła wiary w boski wymiar człowieczego losu. „Bóg porzucił szczęście swoje, wszedł między lud ukochany, dzieląc z nim trudy i znoje”, nie jesteśmy więc już sami wobec kruchości ludzkiej egzystencji. Przeżywając płynącą z tego radość składamy sobie przy wigilijnym stole i podczas świątecznych spotkań wzajemne życzenia i prosimy Bożą Dziecinę o błogosławieństwo dla nas, naszych rodzin i dla Polski. Wspólnym pragnieniem dobrego zdrowia, bezpiecznego i szczęśliwego życia w pokoju i dostatku, spełnienia planów i marzeń, tak osobistych, jak i wspólnotowych, obejmujemy także cały zbliżający się kolejny rok.

Boże Narodzenie to czas wyjątkowy i niepowtarzalny. Zostawiając gościnnie wolne miejsce przy stole wypełniamy je żywą pamięcią o naszych bliskich, których już nie ma wśród nas i zapraszamy do naszych domów Pana Jezusa.

Dziękując za wszystkie owoce solidarnej troski i zaangażowania na rzecz dobra publicznego w naszej Ojczyźnie oraz dotychczas wspólnie przebytą drogę z serca życzę wszystkim radości Świąt Bożego Narodzenia, trwałego zdrowia, siły ducha, wszelkich łask i błogosławieństwa Nowonarodzonego w każdym dniu nadchodzącego 2024 roku.

 

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia