24 maja 2011 roku poseł Jarosław Zieliński uczestniczył w wojewódzkich obchodach Dnia Strażaka,które zostały zorganizowane w Bielsku Podlaskim. Podczas uroczystości połączonych z jubileuszem 60-lecia Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku Podlaskim Powiatowa PSP w Bielsku Podlaskim otrzymała sztandar.

Poseł Jarosław Zieliński w wystąpieniu skierowanym do strażaków PSP oraz druhów OSP i wyjątkowo licznie zgromadzonych gości powiedział m.in.:
„Zdarza się pożar – szybko pojawia się i skutecznie sobie z nim radzi Straż Pożarna. To naturalne. Ale gdy dochodzi do wypadku drogowego,kolejowego czy katastrofy lotniczej – również jako pierwsi pomoc niosą strażacy. Jesteście także pierwsi i niezastąpieni,gdy trzeba walczyć z powodzią,wichurą,skażeniem środowiska czy innymi zagrożeniami życia,zdrowia i mienia. Dlatego społeczeństwo obdarza Was tak wysokim szacunkiem i zaufaniem”.

Jarosław Zieliński powiedział również,że aby strażacy mogli działać w sposób skuteczny i bezpieczny,muszą być wyposażeni w odpowiedni i nowoczesny sprzęt. Zakupowi tego sprzętu służyły środki z programu modernizacji służb mundurowych uchwalonego przez Sejm poprzedniej kadencji w styczniu 2007 roku z inicjatywy rządu Prawa i Sprawiedliwości. Program ten kończy się w tym roku i nie został w pełni wykorzystany przez rząd PO-PSL. Istnieje potrzeba jego kontynuacji. Dlatego Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość złożył w Sejmie w lutym 2011 roku projekt nowej ustawy modernizacyjnej na lata 2012-2015. Projekt ten został przygotowany przez posła Jarosława Zielińskiego wraz z zespołem ekspertów.

Poseł złożył gratulacje wszystkim strażakom,którzy zostali odznaczeni,wyróżnieni i nagrodzeni oraz uzyskali awans na wyższe stopnie oficerskie.

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto

foto