2 maja 2018 roku (środa) w Sokołach (powiat wysokomazowiecki) wziąłem udział w Wojewódzkich Obchodach Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej połączonych z Dniem Strażaka.

Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą w Bazylice Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sokołach. Bezpośrednio po nabożeństwie na przyległym do kościoła placu przy dźwięku Mazurka Dąbrowskiego na maszt została uroczyście podniesiona flaga państwowa.

W swoim wystąpieniu podkreśliłem, że niezależnie od różniących nas poglądów barwy narodowe są dla wszystkich Polaków symbolem niezwykle drogim, a przy tym źródłem zobowiązania do szczególnie sumiennego wypełniania zadań i obowiązków wobec Ojczyzny.

Kolejne punkty uroczystości w Sokołach były związane z przypadającym 4 maja Dniem Strażaka. Wyróżniającym się druhom ochotnikom z jednostek OSP Sokoły wręczyłem odznaczenia i wyróżnienia.

Zaznaczyłem, że aby strażacy mogli w pełni zrealizować strażacką maksymę Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, polskie państwo musi zapewnić funkcjonariuszom jak najlepsze warunki służby.

Następnie wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji nadinsp. Danielem Kołnierowiczem, Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Jarosławem Wendtem oraz Wojewodą Podlaskim Bohdanem Paszkowskim złożyłem kwiaty pod pomnikiem w Sokołach.

Uroczystości zostały zakończone koncertem okolicznościowym Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zambrowa, pokazem musztry paradnej klasy mundurowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu oraz defiladą towarzyszących uroczystościom: Podlaskiej Kompanii Honorowej Państwowej Straży Pożarnej oraz Kompani Honorowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.