23 września 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w uroczystym wmurowaniu aktu erekcyjnego oraz położeniu kamienia węgielnego pod budowę sali koncertowej przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie.

Podkreśliłem, że inwestycja ta jest elementem programu rządu Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada wyrównywanie szans i zwiększanie dostępu do kultury dla mieszkańców mniejszych miast i powiatów.

Przed uroczystością wmurowania aktu erekcyjnego oraz położenia kamienia węgielnego odbył się krótki koncert w wykonaniu uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Zambrowie – laureatów konkursów i przesłuchań o zasięgu ogólnopolskim, a także międzynarodowym.

W grudniu 2017 roku uczestniczyłem w spotkaniu, podczas którego Wicepremier, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotr Gliński podpisał umowę w sprawie dofinansowania i rozbudowy szkoły. 

Budynek sali koncertowej zaprojektowano jako dwukondygnacyjny. Pomieści ona ponad 150-osobową publiczność. Inwestycja ma się zakończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego 2020/2021.

 

Relacje medialne:

https://zambrow.org/artykul/kamien-wegielny-pod/776732

http://zambrowiacy.pl/kult/uroczystosc-wmurowania-aktu-erekcyjnego-oraz-polozenia-kamienia-wegielnego-pod-budowe-sali-koncertowej-przy-panstwowej-szkole-muzycznej-w-zambrowie-foto-wideo/