3 stycznia 2018 roku (środa) wziąłem udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Podczas swojego wystąpienia podkreśliłem fakt, że budowa nowej Komendy jest możliwa dzięki wprowadzonemu programowi modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020. W jego ramach budujemy i modernizujemy komendy, komisariaty, posterunki, kupujemy nowy sprzęt, wyposażenie dla tych obiektów, nowe środki transportu. Na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać – dodałem.

Obecnie Policja w Kaliszu funkcjonuje w czterech różnych obiektach, w których pracuje prawie 500 funkcjonariuszy i pracowników. Budowa nowej komendy ma zostać zakończona zgodnie z umową w 2019 roku, a więc na 100-lecie polskiej Policji.

 

 

Odprawa w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu

Po uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego wziąłem udział w odprawie z kadrą kierowniczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, komendantami powiatowymi oraz miejskimi z terenu Wielkopolski. W spotkaniu, podczas którego omawiano aktualnie realizowane zadania w garnizonie wielkopolskim uczestniczyła także nadinsp. Helena Michalak – Zastępca Komendanta Głównego Policji.