1 czerwca 2019 roku (sobota) wziąłem udział w apelach z okazji Święta Straży Granicznej w placówkach SG w Rutce-Tartak i Sejnach, a 3 czerwca (poniedziałek) w placówce w Augustowie.

Podczas uroczystych zbiórek komendanci placówek przedstawili informację dotyczącą zakresu zadań realizowanych przez jednostki.

Podziękowałem funkcjonariuszom podlaskich placówek Straży Granicznej za to, że skutecznie dbają o bezpieczeństwo naszego państwa i jego obywateli. Podkreśliłem ich sprawną, profesjonalną służbę, dzięki której Straż Graniczna pozostaje w dobrej, budowanej przez lata, kondycji. Przypomniałem, że dzięki działaniom tej formacji w latach 2016-2018 udało się zapobiec stratom Skarbu Państwo na ponad 1 mld zł.

Podczas apelów, w których udział wziął m. in. Komendant Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Grzegorz Biziuk, wręczyłem funkcjonariuszom wyróżnienia i akty mianowania na wyższe stopnie służbowe. Zapoznałem się również się z infrastrukturą i efektami działalności poszczególnych placówek.

 

Apel w Placówce Straży Granicznej w Rutce-Tartak (1 czerwca 2019 roku)

 

Apel w Placówce Straży Granicznej w Sejnach (1 czerwca 2019 roku)

 

Apel w Placówce Straży Granicznej w Augustowie (3 czerwca 2019 roku)