25 lipca 2018 roku (środa) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach spotkałem się z kadrą kierowniczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Podziękowałem funkcjonariuszom za odpowiedzialną służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców województwa świętokrzyskiego. Podkreśliłem, że profesjonalne wykonywanie przez nich obowiązków służbowych odzwierciedla się nie tylko w wymiarze pozytywnych statystyk, ale przede wszystkim w wysokim poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców i dużym zaufaniu do całej formacji. Z okazji Święta Policji złożyłem im życzenia sukcesów w dalszej służbie i satysfakcji z pracy dla bezpieczeństwa państwa i obywateli.

Pogratulowałem awansu nadinspektorowi Dariuszowi Augustyniakowi, który w miniony piątek podczas Centralnych Obchodów Święta Policji w Warszawie otrzymał pierwszy stopień w korpusie generałów Policji.  

W trakcie spotkania, w którym udział wzięła również Wojewoda Świętokrzyski Pani Agata Wojtyszek omówione zostały dwa główne problemy: odtwarzanie zlikwidowanych w latach rządów PO-PSL posterunków Policji oraz kwestia wakatów w Policji. Pod względem liczby obsadzonych etatów garnizon świętokrzyski ma najlepsze wyniki w kraju – liczba wakatów wynosi w nim tylko 1,3%.