1 czerwca 2018 roku (piątek) wziąłem udział w spotkaniu z Panem Premierem Mateuszem Morawieckim, które odbyło się w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku.

Premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania mówił między innymi o zainaugurowanym tego dnia programie „Dobry start”, w ramach którego wypłacane będzie jednorazowe świadczenie w wysokości 300 zł dla każdego uczącego się dziecka bez względu na dochód w rodzinie. Wyprawkę otrzymają rodzice na każde dziecko do ukończenia przez nie 20. roku życia, w przypadku dzieci niepełnosprawnych do 24. roku życia. Wsparciem objętych będzie ok. 4,6 mln uczniów.

Mówiąc o rozwoju zależnym po 1989 roku i potrzebie jego zmiany premier zaznaczył, że obecnie rządzący starają się, by było więcej polskiej własności w polskiej gospodarce, żeby było coraz więcej polskich przedsiębiorców działających na stosunkowo wysokich zyskach, marżach, którymi się dobrze dzielą ze swoimi pracownikami i dzięki temu następuje powrót tego kapitału do Polski.

Premier poruszył też kwestię równomiernej dystrybucji dochodów i znaczenia uszczelnienia systemu podatkowego. Argumentował, że dzięki temu z CIT i PIT do budżetu Białegostoku w 2017 r. wpłynęło o 30 mln zł więcej niż w roku poprzednim, a w całym województwie – o 100 mln zł więcej. – Polityka uszczelniania podatkowego spowodowała ten mały cud gospodarczy – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki na zakończenie swego wystąpienia w czasie spotkania w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku powiedział, że „brak wiary w Polskę i dumy z Polski” było tym, czego mu brakowało przez poprzednie 25 lat.

Mamy najpiękniejszą historię, nie mamy się czego wstydzić w porównaniu do większości innych nacji, mamy przepiękne rozdziały naszej historii, w XX wieku trzy razy zmieniliśmy losy świata, a przynajmniej Europy na lepsze, w przeciwieństwie do naszych sąsiadów – mówił premier.

Wspólnie z Panem Premierem i parlamentarzystami Prawa i Sprawiedliwości złożyliśmy kwiaty pod tablicą upamiętniającą Ofiary Katastrofy Smoleńskiej przy Kościele pw. Św. Rocha w Białymstoku.

 

Relacje medialne:

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/156013

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-mateusz-morawiecki-polityka-rzadu-to-polityka-wiarygodnosci.html