2 maja 2018 roku (środa) uczestniczyłem w zorganizowanym po raz siódmy przez Szkołę Podstawową nr 7 w Łomży „Wieczorze Patriotycznym”.

Podczas spotkania w przeddzień Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja podziękowałem dyrektorom i nauczycielom Szkoły za podjęcie tej pięknej inicjatywy, która stała się już tradycją. Zaznaczyłem, że „Wieczór Patriotyczny” ma bardzo ważne przesłanie i że aby dobrze służyć Polsce trzeba znać jej przeszłość. Podkreśliłem również, że 3 maja to radosne święto, ponieważ to wielkie dzieło stało się symbolem, który doprowadził do odzyskania niepodległości 100 lat temu.

Co prawda przez połowę tych stu lat Polska nie była wolna, bo były wojny, a później na czele państwa stali działacze komunistyczni zależni od sowieckiej Rosji, to od 1989 roku znowu mamy Polskę suwerenną i naprawdę powinniśmy zrobić wszystko, aby przyczynić się do umacniania tej niepodległości – dodałem.

 

Relacje medialne:

https://www.4lomza.pl/index.php?wiad=48737

http://www.szkola7.lomza.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=770:vii-wieczor-patriotyczny&catid=116&Itemid=608