23 sierpnia 2023 roku (środa) uczestniczyłem w konferencji na temat budowy ścieżki rowerowej Bryzgiel – Płociczno , łączącej Gminę Nowinka z Gminą Suwałki i miastem Suwałki oraz powiat augustowski z powiatem suwalskim. 

Budowa ścieżki rowerowej Płociczno – Bryzgiel, w powiecie augustowskim zakończy się już w krótkim czasie. Do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie pięciokilometrowy odcinek asfaltowej ścieżki wzdłuż oddanej niedawno do użytku nowej drogi. Powiat augustowski otrzymał na ten cel dofinansowanie z Rządowego Programu #PolskiŁad oraz  Funduszu Rozwoju Dróg. Wartość inwestycji to blisko 5 milionów złotych.

Do zebranych dziennikarzy powiedziałem m.in.: „Nie wiem, czy pamiętacie Państwo, jak ta droga wyglądała jeszcze niedawno. Jeździłem tą drogą dosyć często. Pamiętam, jak była zniszczona. Przejazd nią stanowił prawdziwy dyskomfort. Dziś jest to droga bezpieczna i nowoczesna. Niedawno przekazaliśmy ją po gruntownym remoncie do użytku. Wtedy też obiecaliśmy wraz ze Starostą Augustowskim i Panią Wójt Nowinki mieszkańcom i turystom budowę tej ścieżki. Dotrzymujemy słowa. Za tydzień budowa ścieżki zostanie zakończona. Było to możliwe dzięki rządowym programom inwestycyjnym, zwłaszcza programowi Polski Ład oraz dobrej współpracy rządowo-samorządowo-parlamentarnej. Inwestycja ta będzie służyła mieszkańcom i będzie jednym z atutów turystycznych Suwalszczyzny i Ziemi Augustowskiej.”

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne: 

https://augustow.naszemiasto.pl/nowa-sciezka-rowerowa-powstanie-w-powiecie-augustowskim/ar/c1-9430649

https://radio5.com.pl/2023/08/sciezka-bedzie-gotowa-w-przyszlym-tygodniu

/https://www.youtube.com/watch?v=8TkyJqFUDP4