14 czerwca 2014 roku uczestniczyliśmy wraz z żoną w obchodach 69. rocznicy ludobójstwa na Ziemi Augustowskiej,Sejneńskiej,Sokólskiej i Suwalskiej,które zostały zorganizowane w Sejnach przez Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku i instytucje go wspierające. Jedną z części uroczystości było Misterium Religijno-Patriotyczne w Hołdzie Ofiarom Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku w wykonaniu uczniów sejneńskich szkół,którego inscenizacja odbyła się na Placu Świętej Agaty przed Bazyliką Sejneńską. W swoim wystąpieniu powiedziałem m. in.,że Obława Augustowska mimo upływu tylu lat wciąż pozostaje białą plamą naszej najnowszej historii dlatego,że władze rządowe i prezydent Polski unikają rzeczywistego zaangażowania na rzecz wyjaśnienia prawdy o tej zbrodni. Można powiedzieć- dodałem – że więcej w tej sprawie zrobił kilkuosobowy Komitet Obywatelski Poszukiwania Mieszkańców Suwalszczyzny Zaginionych w Lipcu 1945 roku,który działał w schyłkowym okresie PRL-u niż niepodległe państwo polskie w ciągu całego ostatniego ćwierćwiecza.
Ostatnie wpisy
- Zaproszenie na Sympozjum „Obława Augustowska – wciąż trudna droga do prawdy i godnej pamięci”
- Jubileusz 20-lecia kierunku Technik Architektury Krajobrazu w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach
- Piknik Rodzinny w Jeleniewie
- Obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną „Wszyscy równi, każdy inny” w Suwałkach
- Dzień Samorządu Terytorialnego








