28 października 2019 roku (poniedziałek) wziąłem udział w obchodach Święta Terenowych Organów Administracji Wojskowej Województwa Podlaskiego, które odbyły się w auli Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

Podczas uroczystości podkreśliłem znaczenie patriotyzmu w codziennej służbie i pracy żołnierzy oraz pracowników wojska. Podziękowałem im za profesjonalne wypełnianie swoich obowiązków oraz godne reprezentowanie wojska w środowisku cywilnym oraz życzyłem sukcesów w służbie i pracy dla dobra Wojska Polskiego oraz satysfakcji z wypełnianych zadań.

Terenowa Administracja Wojskowa wykonuje niezmiennie swoje zadania już od 101 lat. Struktury te formowały się równolegle z powstającym po 123 latach niewoli niepodległym państwem i jego siłami zbrojnymi.

W obchodach wzięli udział m. in. dowódcy jednostek i instytucji wojskowych, przedstawiciele służb mundurowych województwa podlaskiego, księża kapelani, przedstawiciele związków kombatanckich i innych instytucji współpracujących z Terenowymi Organami Administracji Wojskowej.

 

Relacje medialne:

https://wszwbialystok.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2019-10-298-swieto-terenowych-organow-administracji-wojskowej/