1 września 2019 roku (niedziela) wziąłem udział w Święcie Plonów – dożynkach powiatu suwalskiego, które zostały poprzedzone uroczystą Mszą Świętą polową.

Podczas obchodów odczytałem list, jaki skierował do jego organizatorów i uczestników Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślił w nim, że nie ma zasobnej, a także sprawiedliwej i bezpiecznej Polski bez silnego sektora rolnego i produkcji żywności, a polska wieś, choć stawia sobie ambitne cele, to w naszych sercach jest także symbolem polskiego dziedzictwa. TREŚĆ LISTU

W swoim wystąpieniu podziękowałem wszystkim rolnikom za całoroczny trud, zebrane plony i kultywowanie tradycji. Życzyłem im wielu sił, zdrowia i aby nadchodzący czas był dobrym czasem dla ich rodzin, gospodarstw, aby był dobrym czasem dla Polski.

Władze powiatu tradycyjnie przyznały pamiątkowe medale im. gen. hr. Ludwika Michała Paca rolnikom w uznaniu za osiągnięte w gospodarstwie wyniki produkcyjne oraz za wyróżniającą się w swoim środowisku postawę społeczną.

W czasie trwania dożynek ich uczestnicy przełamali się chlebem. Konkurs tradycyjnych wieńców dożynkowych wygrał zespół Zorniczeńka z Wysokiego.

 

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/173066

http://www.suwalki24.pl/article/1,plon-niesiemy-plon-dozynki-powiatowe-w-dowspudzie-zdjecia-cz-1