3 września 2023 roku (niedziela) uczestniczyłem wraz z małżonką w uroczystości dożynkowej  w Dowspudzie (Gmina Raczki, powiat suwalski). Powiatowo-gminne święto tradycyjnie odbyło się na terenie Zespołu Szkół w Dowspudzie przy ruinach pałacu Paca. 

Uroczystość rozpoczęła się od dziękczynnej Mszy św. polowej. Następnie odbyła się prezentacja wieńców dożynkowych, wręczone zostały odznaczenia dla wyróżniających się rolników, przekazano podziękowanie i życzenia, miało miejsce dzielenie się chlebem, a także zaprezentowane zostały liczne stoiska gastronomiczne i z rękodziełem.

W swoim wystąpieniu powiedziałem m.in.: „Dożynki  są wyrazem szacunku dla pracy rolników. Pokazuje to liczna frekwencja oraz ich wspólnotowy, przyjazny klimat. Dziękuję rolnikom za Ich pracę i trud, z których wszyscy na co dzień korzystamy. Dziękujemy za dobry czas, który dał nam Bóg. Żegnamy tegoroczne lato i tegoroczne wakacje z nadzieją na dobrą i bezpieczną przyszłość nas wszystkich. Wyrażam wdzięczność Staroście Suwalskiemu Witoldowi Kowalewskiemu i wójtom suwalskich gmin za codzienną dobrą współpracę na rzecz podnoszenia jakości życia mieszkańców. Dziękuję za wręczony mi grawerton, który odbieram jako zaszczyt i honor, a także zobowiązanie do dalszej aktywności parlamentarnej dla dobra wspólnego w naszej Ojczyźnie i Regionie Podlaskim”.

Dożynki zorganizowali Starosta Suwalski Witold Kowalewski oraz Wójt Gminy Raczki Andrzej Szymulewski.

 

Galeria zdjęć: 

 

 

Relacje medialne: 

https://www.suwalki24.pl/article/1,powiat-suwalski-podziekowal-rolnikom-za-tegoroczne-plony-dozynki-w-dowspudzie-zdjecia

https://suwalki.naszemiasto.pl/dozynki-powiatu-suwalskiego-rolnicy-w-dowspudzie/ga/c1-9441003/zd/84457155