3 czerwca 2018 roku (niedziela) wziąłem udział w spotkaniu mieszkańców Suwałk i Suwalszczyzny z Minister Edukacji Narodowej Panią Anną Zalewską, które odbyło się w ramach cyklu „Polska jest jedna”. 

Podczas spotkania w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach Pani Minister mówiła o efektach reformy edukacji oraz o kolejnych planowanych zmianach w tej dziedzinie, o rozwoju kształcenia zawodowego, programie unowocześniania oświaty i wyposażania szkół w sprzęt cyfrowy. Przypomniała o podpisanym 1 czerwca przez Pana Premiera rozporządzeniu w sprawie wyprawek szkolnych. Podkreśliła, że dotyczy ono każdego dziecka w wieku od 7 do 18 roku życia, które jest w systemie edukacji. Wyprawki otrzymają również dzieci ze specjalnymi potrzebami.

Każde dziecko otrzyma wyprawkę. Mamy nadzieję, że wydarzy się to w sierpniu, bo to bardzo duże przedsięwzięcie. Jest prawie 10 tysięcy takich osób, które z różnych powodów decyzją, między innymi poradni psychologiczno- pedagogicznych, zostają w systemie do 24 roku życia. Dla tych dzieci również są wyprawki – podkreśliła Pani Minister Anna Zalewska.

Tematem spotkania były również plany rządu na najbliższe miesiące dotyczące m. in. budowy lokalnych dróg. Pani Minister przypomniała także o programie „Dostępność Plus” wspierającym osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

21 kwietnia tego roku z mieszkańcami Suwałk spotkał się poseł Łukasz Schreiber.