21 kwietnia 2018 roku (sobota) wspólnie z posłem Łukaszem Schreiberem spotkaliśmy się z mieszkańcami Suwałk i powiatu suwalskiego w ramach cyklu „Polska jest jedna”.

Podczas spotkania zaznaczyłem, że reformy przeprowadzane przez rząd PiS napotykają na duży opór niektórych środowisk opozycyjnych, m. in. dlatego, że zmiany naruszają interesy wielu grup.

Z jednej strony są długie lata zaniedbań, z drugiej – opozycja niczego nie ułatwia – dodałem.

Prawo i Sprawiedliwość, co podkreślaliśmy z posłem Łukaszem Schreiberem reprezentującym okręg bydgoski, mimo ataków na rząd konsekwentnie wywiązuje się ze swoich obietnic wyborczych i dba nie tylko o obecne, ale też i przyszłe pokolenia Polaków. Chodzi m. in. o programy społeczne, do których należy Rodzina 500 plus, obniżenie wieku emerytalnego, podatku CIT, zmniejszenie składek na ZUS czy budowę dróg lokalnych, na które przeznaczone zostanie 5 mld zł w najbliższym czasie.

Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu suwalskiego zadawali szereg pytań dotyczących bieżących spraw regionu i kraju. Poruszano m. in. tematy związane z bezpieczeństwem i obronnością Polski, polityką społeczną oraz wyborami samorządowymi oraz konkretnymi projektami ustaw.

Podziękowałem Panu Posłowi Łukaszowi Schreiberowi za obecność i merytoryczną prezentację zagadnień, a przybyłym na spotkanie za liczne uczestnictwo i aktywny udział w dyskusji.

Spotkania przedstawicieli rządu oraz parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości w ramach cyklu „Polska jest jedna” odbywają się w całym kraju. Przewidziano ok. 700 takich spotkań do 15 lipca 2018 roku.

 

Relacje medialne:

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/154511

„Polska jest jedna”