15 października 2018 roku (poniedziałek) byłem gościem spektaklu „Popiełuszko”, który zaprezentowano na deskach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.

Był on emitowany na żywo w Teatrze Telewizji TVP 1. Przedstawienie Jana Nowary, którego kanwę tworzą oryginalne zapiski z życia błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki, to misterium życia i śmierci wielkiego kapelana „Solidarności”. Twórcy sięgnęli do dokumentów, notatek, listów, a także skorzystali z mów procesowych oprawców księdza. W spektaklu występują aktorzy Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku oraz gościnnie Jakub Lasota, który wciela się w rolę bł. ks. Jerzego.

Gośćmi spektaklu byli m. in. Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda oraz Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda, Metropolita Białostocki.

Polecam wszystkim ten spektakl teatralny, który przywołuje realny obraz komunistycznej Polski. Polecam tym, którzy pamiętają tamte czasy i młodym. Nigdy nie wolno nam zapominać o zbrodniach PRL-u. Trzeba znowu przywołać słowa Adama Mickiewicza: „Jeśli zapomnę o Nich, Ty Boże na Niebie, zapomnij o mnie”.