12 października 2023 roku (czwartek) wziąłem udział w konferencji prasowej na temat rozbudowy i termomodernizacji Szkoły Podstawowej w Płocicznie (gmina Suwałki).

Modernizacja tej szkoły to jedna z największych inwestycji gminy Suwałki. Placówka liczy prawie 200 uczniów i brakuje już miejsca dla kolejnych dzieci. Koszt przedsięwzięcia to prawie sześć milionów złotych, z czego pięć milionów stanowi dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Inwestycja obejmuje nadbudowę poddasza, wymianę dachu, docieplenie ścian, wymianę instalacji grzewczej z instalacją pompy ciepła, montaż instalacji fotowoltaicznej, budowę parkingu i wiele innych prac.

Podczas konferencji powiedziałem m.in.: „Rozbudowa Szkoły jest bardzo potrzebna ze względu na dużą liczbę uczniów i atrakcyjność podmiejskiej miejscowości Płociczno, w której osiedlają się coraz to nowi mieszkańcy. Płociczno zawsze było miejscowością atrakcyjną dla mieszkańców, zawsze część osób wyprowadza się z miasta budując tutaj swoje domy. Jestem przekonany, że ta Szkoła będzie tętniła życiem, zawsze będzie potrzebna i nie sądzę, że będzie groziło jej cokolwiek, jeśli chodzi o procesy demograficzne. Jest dla kogo tu tę Szkołę rozbudowywać. Mam satysfakcję, że we współpracy z Wójtem Gminy Suwałki Zbigniewem Mackiewiczem mogłem przyczynić się do pozyskania środków finansowych na ten cel z Rządowego Programu #PolskiŁad”.

W konferencji udział wzięli: Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele wykonawcy inwestycji.

 

Galeria zdjęć: 

 

Relacje medialne:

Ruszyła rozbudowa szkoły w Płocicznie-Tartak

https://www.suwalki24.pl/article/1,szkola-podstawowa-w-plocicznie-tartak-uroczyscie-ruszyla-rozbudowa-zdjecia