3 września 2017 roku uczestniczyłem w uroczystej przysiędze wojskowej, którą złożyli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej w Suwałkach i Łomży.

Podczas obu uroczystości podkreśliłem, że dzięki wysiłkowi kierownictwa Ministerstwa Obrony Narodowej polska armia staje się mocniejsza, a tym samym – nasza Ojczyzna bezpieczniejsza. W Polsce stacjonują od niedawna wojska sojusznicze NATO, ale nie możemy zapominać o własnym potencjale obronnym. Podziękowałem żołnierzom, jak również i ich rodzinom za to, że zdecydowali się wstąpić do batalionów Wojsk Obrony Terytorialnej.

Podczas uroczystości w Suwałkach przypomniałem nieodpowiedzialne działania koalicji PO-PSL, które doprowadziły do tego, że 14. Pułk Artylerii Przeciwpancernej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach został rozformowany, a następnie przekształcony w dużo mniejszy dywizjon. Dzisiaj na szczęście rząd Pani Premier Beaty Szydło dobrze rozumie potrzebę bezpieczeństwa Polski i realne działa, które mają temu służyć.

W uroczystościach uczestniczył m. in. Wiceminister Obrony Narodowej Pan Michał Dworczyk.

 

Relacje medialne:

https://radio5.com.pl/przysiega/

http://www.suwalki.info/informacje-21615-Byc_wiernym_ojczyznie…._%C5%BBolnierze_WOT_zlozyli_przysiege.html

http://www.mylomza.pl/home/lomza/item/15606-terytorialsi-z%C5%82o%C5%BCyli-przysi%C4%99g%C4%99-na-starym-rynku-video-i-foto.html

http://naszalomza.pl/teksty,miasto,10,1,lomza_przysiega_terytorialsow_vi,8080.html