29 sierpnia 2021 roku (niedziela) uczestniczyłem w  brifingu prasowym podczas zorganizowanego w Łomży przez Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia Pikniku Zdrowotnego, którego celem była promocja badań profilaktycznych 40+ oraz szczepień przeciwko Covid 19.

W brifingu wzięli udział: Dyrektor Podlaskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Maciej Olesiński, wicemistrzymi olimpijska w rzucie oszczepem Maria Andrejczyk oraz lekarz kardiolog Marcin Myszko.

Dyrektor Maciej Olesiński poinformował o zakresie badań profilaktycznych dla osób, które ukończyły 40 rok życia. Maria Andrejczyk zachęcała do badań profilaktycznych podkreślając ich znaczenie dla zdrowia człowieka, przywołując w swym kontekście swój własny przykład.

W swoim wystąpieniu przypomniałem, że program badań profilaktycznych 40 + jest bezpłatny i stanowi element wielkiego projektu #PolskiŁad.

„Dokonujemy okresowych badań swojego samochodu, wymieniamy w nim olej, sprawdzamy jego poziom – powiedziałem m.in. do dziennikarzy i osób zgromadzonych na pikniku zdrowotnym. Niestety nie dbamy o swój organizm, lekceważymy lub odkładamy badania, czasem boimy się ich wyników, a przecież im wcześniej wykryje się chorobę, tym łatwiej ją skutecznie leczyć. Skorzystajmy więc z możliwości bezpłatnych badań, które zapewnia polskie państwo swoim obywatelom. Poddajmy się też szczepieniom przeciw Covid 19, bo to jest jedyna droga, żeby uzyskać odporność na zakażenie tą straszną chorobą, jaką jest koronawirus, a niestety wciąż mniej niż 50% Polaków przyjęło szczepionkę”.

Galeria:

Relacje medialne:

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/203800

https://mylomza.pl/artykul/wicemistrzyni-olimpijska/1212597

Łomża: Wicemistrzyni olimpijska Maria Andrejczyk zachęcała do zadbania o zdrowie

https://www.nfz-bialystok.pl/aktualnosci-oddzialu/mistrzowska-niedziela-dla-zdrowia-w-lomzy-z-programem-profilaktyka-40-plus/

https://bialystok.tvp.pl/55593467/niedziela-dla-zdrowia-w-lomzy