20 czerwca 2020 roku uczestniczyłem w spotkaniach, jakie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odbył z mieszkańcami województwa podlaskiego w Białymstoku, Grajewie, Mońkach, Suchowoli i Okopach.

Te wybory będą decydowały o Polsce na następne lata. Proszę, byście zaufali mi jeszcze raz i powierzyli prowadzenie polskich spraw – powiedział podczas spotkania z mieszkańcami Grajewa Prezydent Andrzej Duda.

W Białymstoku Pan Prezydent mówił m. in. o potrzebie kontynuowania inwestycji infrastrukturalnych w województwie podlaskim. Przypomniał, że infrastruktura to obok rodziny, bezpieczeństwa, pracy i godności, jeden z pięciu najważniejszych priorytetów jego programu wyborczego, które chce realizować, jeśli dalej będzie prezydentem. Podkreślał, że inwestycje – takie jak Via Baltica, Via Carpatia czy Rail Baltica – są bardzo potrzebne do rozwoju tej części kraju.

Podczas wystąpienia w Białymstoku Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda odniósł się do modernizacji służb mundurowych. Miło mi było usłyszeć również dobrą opinię Pana Prezydenta o mojej pracy w MSWiA na rzecz bezpieczeństwa wszystkich Polek i Polaków:

 

Prezydent Andrzej Duda mówił także o programach społecznych wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość, wspierających polskie rodziny. Odniósł się również do kwestii obniżenia wieku emerytalnego i w tym kontekście nawiązał do kandydata Koalicji Obywatelskiej:

Chcę państwa ostrzec, bo jeden z moich konkurentów głosował w przeszłości przeciwko ustawie obniżającej wiek emerytalny. Nie ma zgody na kolejne kłamstwa Platformy Obywatelskiej. Oni dzisiaj są w opozycji m. in. dlatego, że zabierali ludziom pieniądze podnosząc wiek emerytalny, dlatego, że zabierali ludziom pieniądze z OFE. Dlatego dzisiaj już nie rządzą.

Podczas wizyty Pana Prezydenta w Grajewie odbyła się uroczystość odsłonięcia w I Liceum Ogólnokształcącym tablicy poświęconej Helenie Tymińskiej – babci Danuty Siedzikówny „Inki”. Helena Tymińska w latach powojennych była nauczycielką w tym liceum.

W Suchowoli natomiast Prezydent Andrzej Duda złożył kwiaty pod pomnikiem księdza Jerzego Popiełuszki.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/48620137/prezydent-w-bialymstoku-o-potrzebie-inwestycji-infrastrukturalnych-w-regionie

https://bialystok.tvp.pl/48616629/relacja-z-wizyty-andrzeja-dudy-w-wojewodztwie-podlaskim

https://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/185599

https://isokolka.eu/suchowola/34156-suchowola-i-okopy-na-trasie-prezydenta-andrzej-duda-na-sokolszczyznie-wideo-3-x-foto