15 października 2018 roku (poniedziałek) wziąłem udział w spotkaniu, podczas którego podpisano protokół o zakończeniu robót budowlanych na terenie Przedszkola Samorządowego w Grabówce (gmina Supraśl).

Budowa tego nowoczesnego, zaawansowanego technologicznie obiektu rozpoczęła się w 2017 roku. Powstanie przedszkola było inwestycją długo oczekiwaną przez mieszkańców Grabówki, Zaścianek, Sobolewa i Henrykowa.

Podzielam Państwa radość. Pamiętam wygląd tej placówki z mojej ostatniej wizyty w marcu, gdy uczestniczyłem we wmurowaniu kapsuły czasu. Wówczas był to stan surowy, dopiero stawiano ściany. Teraz zobaczyłem zupełnie inny, piękny, nowoczesny obiekt. To przedszkole jest nie tylko ważnym obiektem oświatowym, ale pełni rolę integrującą społeczność gminy. Idea zrównoważonego rozwoju, którą prowadzi rząd Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju, jest realizowana również tutaj, na poziomie samorządowym, gdzie dba się równomiernie o wszystkie części gminy Supraśl. Pierwszym tego dowodem jest przedszkole, drugim będzie posterunek Policji, który wkrótce powstanie w Zaściankach.

Wykonawca inwestycji wręczył Burmistrzowi Supraśla Panu Radosławowi Dobrowolskiemu symboliczny klucz do Przedszkola.

Wspólnie z gospodarzem gminy, zgodnie z tradycją, obok nowo powstałej placówki zasadziliśmy drzewo.

 

Relacje medialne:

https://bialystok.tvp.pl/39480537/powstalo-nowe-przedszkole-w-grabowce

http://suprasl.pl/index.php/aktualnosci-archiwum/113-glowna/946-zakonczenia-robot-w-przedszkolu-w-grabowce