5 maja 2023 roku (piątek) uczestniczyłem w powiatowych obchodach Dnia Strażaka, które odbyły się w Wysokiem Mazowieckiem. 

Wyraziłem wielkie znanie i wdzięczność funkcjonariuszom Państwowej Straży Pożarnej oraz druhom Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu wysokomazowieckiego, za czuwanie nad codziennym bezpieczeństwem mieszkańców oraz złożyłem gratulacje wszystkim, którzy otrzymali odznaczenia, wyróżnienia oraz awanse na wyższe stopnie służbowe.

Powiedziałem m.in: „Rozległy zakres zadań sprawia, że polska Straż Pożarna jest dzisiaj najbardziej wielofunkcyjną ze wszystkich służb dbających o nasze bezpieczeństwo. Jej nazwa, do której jesteśmy przywiązani, jest jednak semantycznie za wąska, bo strażacy tylko w około 25% swojej aktywności gaszą pożary. Większość wyjazdów, w szczególności druhów z jednostek OSP to reagowanie na różnorodne inne miejscowe zagrożenia. Wymaga to od nich szerokiego wachlarza profesjonalnych umiejętności oraz dostosowanego do tych zdarzeń sprzętu. W ostatnich latach – w okresie rządów Prawa i Sprawiedliwości wspólnym wysiłkiem rządu, samorządów i innych instytucji dokonujemy większych niż kiedykolwiek wcześniej zakupów tego sprzętu, bo na bezpieczeństwie nie wolno oszczędzać”.

Galeria zdjęć:

 

Relacje medialne:

https://www.gov.pl/web/uw-podlaski/powiatowe-obchody-dnia-strazaka

https://www.wysokomazowiecki24.pl/news/wysokie-mazowieckie/95353.html