14 stycznia 2018 roku (niedziela) wziąłem udział w uroczystości podpisania aktu erekcyjnego oraz poświęcenia placu pod budowę Komendy Miejskiej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suwałkach.

Rozpoczęła się ona Mszą Świętą w kościele pw. św. Kazimierza Królewicza. Po niej na placu Komendy Miejskiej PSP w Suwałkach przy ulicy Witosa w obecności zaproszonych gości odbyło się poświęcenie placu budowy i jej symboliczne rozpoczęcie.

W swoim wystąpieniu przypomniałem, że zabiegi o budowę nowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej trwały od wielu lat. Dodałem, że obecnie dzięki rządowemu programowi modernizacji służb mundurowych możliwe jest rozpoczęcie tej inwestycji, dzięki której strażacy będą mogli jeszcze skuteczniej wykonywać swoje zadania. Podkreśliłem, że muszą oni dysponować nowoczesnym sprzętem i infrastrukturą po to, żeby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa mieszkańcom.

Podczas uroczystości, w której uczestniczył m. in. Komendant Główny PSP gen. brygadier Leszek Suski Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach oraz Placówce Straży Granicznej w Sejnach przekazane zostały nowe pojazdy służbowe zakupione ze środków programu modernizacji służb mundurowych.

Przed podpisaniem aktu erekcyjnego wraz z Podlaskim Komendantem Wojewódzkim PSP st. bryg. Jarosławem Wendtem wręczyłem mł. bryg. Arkadiuszowi Buchowskiemu powołanie na stanowisko Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach, a wraz z Komendantem Wojewódzkim PSP w Olsztynie st. bryg. Bogdanem Wierzchowskim – bryg. Krzysztofowi Grabiasowi powołanie na stanowisko Komendanta Powiatowego PSP w Mrągowie.

 

Relacje medialne:

http://bialystok.tvp.pl/35603906/budowa-nowej-straznicy-strazy-pozarnej

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/151292